Lenovo Kulaklık Giriş Çalışmıyor !! Tamiri Nasıl Yapılır

Lenovo Kulaklık Giriş Çalışmıyor tamiri nasıl yapılır Lenovo marka laptopunuzun kulaklık girişi yani jak bölmesi çalışmıyor ise yapmanız gereken ilk şey bilgisayar ayarlarından Ses ayarları veya ses sorunları ayarlarını düzeltme sekmesine girmenizdir. Açılan pencerede ses ayarlarını düzelt seçeneğine tıklayarak düzeltilme yapılmasını bekleyin. Sorun devam ediyor ise hoparlörünüzü veya kulaklığınızı başka cihazda kullanmayı deneyin.

 

 

Tel: 0216 370 7818

 

 

Eğer diğer cihazlarda da çalışmıyor ise sorun muhtemelen kulaklığınızda veya hoparlörünüzdedir. Eğer başka cihazlarda çalışıyor bilgisayarınızda çalışmıyor ise sorun sizin bilgisayarınızda demektir. Jak yuvasında oluşmuş olabilecek arızalar haricinde bilgisayarın donanımsal faaliyetlerini kontrol edin. Ayarlarınız üzerinden aygıt yöneticisi bölümüne gelin ve Ses ve Oyun Denetleyeci ayar bölmesini bulun ve tıklatın.

 

Açılan pencerede Conexant ve Realtek olmak üzere iki farklı ses cihazı karşınıza çıkacaktır. Ses cihazınızı sağ tıklatarak kaldır bölmesine tıklatın. Onay penceresi açıldığında ses sürücüsünü kaldırma veya silme onayı isteyecektir. Onay ver sekmesine tıklayarak sürücüyü tamamen kaldırın ve aynı sürücüyü tekrar bilgisayarınıza kurun. Sorun muhtemelen çözülmüş olacaktır. Bu yaptıklarınız neticesinde halen sorun devam ediyorsa bilgisayarınızı ilgili servise göstermeniz gerekecektir.

 

İletişim bilgilerimiz için lütfen tıklayınız. 

.

 

Servisimizi Arayın