Lenovo Laptop Fan Tamiri ve Değişimi

Lenovo Laptop Fan Tamiri ve Değişimi ; Lenovo laptop bilgisayarın en önemli parçalarından biri de fandır. Fan, bilgisayar o işlem gücü ve yapılan işlemlere karşı parçaların ısınmasını önlemeye yarayan bir alettir. Eğer fan olmasa, parçalar aşırı bir şekilde ısınır ve hem verimi düşer hem de başta kendilerini olmak üzere tüm bilgisayarı yakabilirler. Bu anlamda ne kadar önemli bir konumda parça olduğunu anlamamız gerekir.

 

Tel: 0216 370 7818

 

Lenovo laptop fan tamiri yapılabilen ve arızası durumunda çok acil bir şekilde yapılması gereken bir işlemdir. Bu tip bir arıza olduğunu anladığınız anda çok acil bir şekilde bilgisayarı kapatın ve çalışmasına engel olun. Çünkü çalıştıkça ısınan ve bu çalışma süresi uzadıkça soğutulmadığı için çok daha fazla ısınacak olan laptop tamiri size ekstradan çok daha fazla bedeller üretebilir.

Lenovo Laptop Fan Tamiri Nasıl Yapılır?

Lenovo laptop fanı bozulduysa bunun tamiri belirli oranlarda mümkün olabilir. Hatta çok küçük adımlar ile belki arıza bile olmadığını anlayabilirsiniz. Öncelikle bilgisayar ayarlarından enerji tüketimini düşürmek için ilgili ayarları yapın. Bunun için detaylı bir şekilde konu dışına çıkarak anlatım yapmayacağız ama her yerde çok basit bir anlatım ile bu bilgiye ulaşabilirsiniz. Bununla birlikte tüm hava deliklerinin temizlenmesi gerekir. İçeride biriken kirler nedeniyle ciddi bir sertleşme olabilir ve bu da kanalları tıkayarak fanın soğutmasını engelleyebilir. Bu yüzden o kanalları açarak fanın sağlıklı çalışması sağlanır.

 

Lenovo Laptop Fan Tamiri ve Değişimi

 

Tüm bu adımlardan sonra da fan çok ısınıyor ve soğutma görevini yerine getirmiyorsa, üstelik bir de çok gürültü çıkartıyorsa fanınız ciddi hasar almış demektir. Her markanın fanının tamir yöntemleri değişebilir. Lenovo laptop fan değişimi yaparak tamir işiyle uğraşmazsınız. Çünkü tamir olsa bile aynı sorun yeniden nüksedebilir.

İletişim bilgilerimiz için lütfen tıklayınız.

.

Servisimizi Arayın