Lenovo Laptop Şarj Soket Tamiri ve Değişimi

Lenovo Laptop Şarj Soket Tamiri ve Değişimi en sık çıkabilecek sorunlar arasında yerini alıyor. Çünkü o bölge oldukça hassas olup, en ufak bir açı değişikliğinde ve zorlanmada hasar alabiliyor. Ya da şarj takılıyken bir yerlere çarpmak direkt olarak şarj yuvasını etki edeceği için maddi anlamda büyük hasarlara dönüşebiliyor. Lenovo laptoplarda şarj soketinin arızalandığını anlamanın yolu ise oldukça basittir. Eğer laptopu sürekli olarak prize takılı şekilde kullanıyorsanız ve güç işareti sürekli dolu göstermesi gerekirken eksik gösteriyorsa, bilgisayarınız şarj olmuyor demektir. Bu da bir sorun olduğunu gösterir.

Lenovo Laptop Şarj Soketi Nerededir?

Lenovo laptop şarj soketini dışarıdan sadece parçanın giriş kısmını görürsünüz. Yani şarj aletini taktığınız o jaklı giriş şarj soketine aittir. O sebeple eğer buraya bir darbe geldiyse ve bataryanın da sağlam olduğunu biliyorsanız, o zaman şarj soketinin arızalandığını düşünebilir ve çabuk bir şekilde servisin yolunu tutmanız gerekir. Lenovo teknik servisi siz değerli müşterilerine şarj soketlerinde de yardımcı olmaktadır.

Lenovo Laptop Şarj Soket Tamiri ve Değişimi

Genellikle bu tip arızalarda lenovo laptop şarj soketi değişimi yapılır. Çünkü parça oldukça uygun fiyattadır ve tamiri çok daha külfetlidir. O sebeple müşterilerde, servislerde değiştirilmesine daha sıcak bakarlar. İleri de yeniden sorun çıkarma ihtimali de böylece ortadan kalkar.

Lenovo Laptop Şarj Soketi Sorununu Nasıl Anlarız?

Lenovo laptop şarj soketi çok hassas olmasa da çok çabuk kırılabilen bir parçadır. Kasanın içine sabitlenen parçanın sadece giriş kısmı görünür ve o da dışarıya taşmadığı için normal şartlarda hiçbir sorun olmaz. Onu bozmanın tek bir yolu vardır. O da şarj adaptörü takılıyken eğer şarj soketinin olduğu kısma bir darbe gelirse, o şiddetle adaptörün o çıkıntılı ucu şarj soketi yuvasındayken bir açı kaybına girer, bu da şarj soketini bozar.

Lenovo Laptop Şarj Soket Tamiri ve Değişimi

  • lenovo şarj soketi değişimi fiyatı
  • lenovo şarj soketi sorunu
  • lenovo laptop şarj soketi değişimi
  • lenovo laptop şarj soketi tamiri
  • lenovo ideapad şarj soketi değişimi
  • lenovo thinkpad şarj soketi değişimi
  • lenovo thinkbook şarj soketi değişimi
  • lenovo yoga şarj soketi değişimi
  • lenovo legion şarj soket değişimi

İletişim bilgilerimiz için lütfen tıklayınız.

.

Servisimizi Arayın