Lenovo Laptop Beyaz Ekran Sorunu

Lenovo Laptop Beyaz Ekran sorunu ; Lenovo marka laptopunuzu kullanım esnasında aniden beyaz ekran sorunu ile karşılaşabilirsiniz. Buna sebep olan birkaç tane arıza çeşidi vardır. Laptopunuzun lcd ekranı ile laptop görüntü aktarımı sağlayan kablolarda hasar meydana gelmiş olabilir. Eğer sorun bundan ibaretse sizin bir onarım çabasına girmemenizi tavsiye ederim. Riskli bir işlem olacağından Lenovo markasının teknik destek ekibinden yardım talep edebilirsiniz. Lenovo marka laptopunuzun ekranı da arızalanmış olabilir.

 

 

Tel: 0216 370 7818

 

 

Bu arıza da beyaz ekran oluşumuna sebebiyet vermektedir. Bunun çözümü de yine teknik servis aracılığı ile yardım almaktan geçer. Düşük bir ihtimalle Lenovo marka laptopunuza ait grafik kartı da sorunlu hale gelmiş olabilir. Bu seçenek çok fazla karşılaşılan bir durum değil ama yine de sizin başınıza gelmiş olma ihtimali de var tabi.

 

 

Bu sorunları ayırt etmek için laptop ekranınızı aracı kablo ile herhangi bir monitöre aktarın. Eğer aktarım yaptıktan sonra monitörde ekran sorunsuz şekilde çalışıyorsa orun sizin laptopunuzun ekranında bulunuyor demektir. Ya laptopunuzda görüntü aktarımı sağlayan kablolar arızalıdır ya da laptop ekranında hasar vardır. Sorunu tespit ettikten sonra Lenovo markasına durumunuzu anlatarak destek talep etmelisiniz.

 

İletişim bilgilerimiz için lütfen tıklayınız. 

.

 

Servisimizi Arayın