Lenovo Laptop Şarj Olmuyor Prize Takılı Dolmuyor

Lenovo Laptop Şarj Olmuyor Prize Takılı Dolmuyor ise öncelikle sorunun nerede olduğunu basitçe uygulayacağınız yöntemlerle bulabilirsiniz. Mesela ilk yapacağınız şey, laptopu başka bir şarj cihazında denemek olmalıdır. Çünkü şarj cihazı bozulmuşsa, laptop şarj almaz ve açılmaz. Bu durumda şarj cihazını orjinal bir şarj cihazıyla değiştirmeniz gerekir. Şarj cihazının orjinal olması çok önemlidir, zira ileride anakartı yakmaya kadar giden sorunları sizlere yaşatabilir. Muadiller ucuz diye hemen onlara yönelmeyin, ileriye dönük olarak az miktar fazla para ödeyerek ömürlük şarj aletleri alabilirsiniz. Diğer çözümleride ayrı ayrı ele alalım.

 

Tel: 0216 370 7818

 

Laptopu Kapalıyken Şarj Etmeyi Deneyin

 

Bazı laptorlar çok fazla güç tüketir, öyle ki bataryayı verimli bir şekilde şarj edemez ve aynı zamanda yüksek performans gerektiren durumlarda kapanabilir, şarj yetmeyebilir. Bataryayı laptop kapalıyken doldurun ve şarjın ne kadar gittiğini görün. Sorun devam ederse Lenovo teknik servisi firmamıza başvurabilirsiniz.

 

Şarj Soketi Kırıldıysa

 

Eğer şarj soketi sert kullanımdan yada oynatarak çekiyorsanız, sorun şarj soketinden de kaynaklabilmektedir. Şarj soketi laptopun diğer bölümleri gibi çok hassas bir noktadadır. Bu noktada meydana gelen soket sorunları için 10 dk işlemle düzeltmesini sağlıyoruz. 1998 den bugüne değin, bir çok farklı sorunla uğraşan servisimiz tüm şarj gelmemesine neden olacak sorunlar 1 kaç saat içerisinde çözüme ulaştırmaktadır.

Batarya Ömrü Bittiyse

 

Batarya da çoğu zaman ömrü bitmesi nedeniyle şarj tutmamaktadır. Şarjdayken de zaman zaman sorun yarabilmektedir. Size önerimiz bataryanın mandalını iterek tamamen çıkartıp tekrardan şarja takın, çalışırsa sorun bataryada olmaktadır.

Anakart Problemi

 

Zaman zaman sorun anakarttan da kaynaklanmaktadır. Laptopa iletilen enerji soket vasıtasıyla anakarta iletilir fakat bazı laptoplar da direk bağlantılıyken, bazı laptoplar da kablolu olarak gelen elektrik gücünü anakarta iletmektedir. Bu kablolarda yada enerjiyi anakarta ileten diğer bölümlerde sorun oluştuğunda şarj tekrardan çalışmayabilmektedir.

Lenovo Laptop Şarj Olmuyor Prize Takılı Dolmuyor

İletişim bilgilerimiz için lütfen tıklayınız. 

.

 

Servisimizi Arayın